خانه باغبانی و گل و گیاه اصول باغبانی تهویه گیاهی را جدی بگیرید!!!

تهویه گیاهی را جدی بگیرید!!!

۰
تهویه گیاهی را جدی بگیرید!!!

چند نکته در مورد تهویه گیاهان آپارتمانی:

هر گیاهی برای اینکه رشد مناسبی در محیطی که از آن نگهداری می‌کنیم داشته باشد علاوه بر عواملی مانند نور، حرارت و رطوبت، آبیاری و … نیازمند این است که تهویه گیاهی مطلوبی نیز در محیط داشته باشد.

اگر هوای اتاق بطور مناسبی عوض نشود، هوای آلوده برای گیاهان خانگی بسیار مضر خواهد بود. گازهای حاصل از سوخت‌های خانگی و … کافی است تا در چند ساعت تمام گیاهان را از بین ببرد. 

تهویه گیاهی کافی در هوای گرم هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. فقط کافی است درب‌ها یا پنجره‌ها را باز کرده و اجازه دهید چند دقیقه هوا جریان یابد. با این وجود، این مسئله در زمستان کاملا متفاوت بوده و قضیه کاملا فرق می‌کند. شما باید توجه داشته باشید که یک جابجایی روزانه در هوای اطراف گیاهان داشته باشید و این امر قانون مشخص و معینی ندارد.

نگهداشتن گیاه در زمستان‌های سرد و یخبندان‌ها در فضای باز حتی اگر برای مدت کوتاهی مانند ۱۵ دقیقه باشد، مقاوم‌ترین انواع گیاهان به سرما را نیز از بین خواهد برد.

علاوه بر بخش‌های بالایی گیاه که خارج از خاک هستند، ریشه گیاهان شما نیز به نوعی تهویه نیازمند هستند. سطح خاک باید هر چند وقت یکبار به عمق سه سانتی‌متر شخم بخورد تا هوای لازم به فضای اطراف ریشه برسد و همچنین مواد غذایی نیز بتواند به بهترین وجه کارایی داشته باشند.

تهویه گیاهی الفباغ تهویه گیاهی الفباغ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید