۶ ابزار ضروری برای باغبانی در منزل

0
595
وسایل باغبانی
وسایل باغبانی

اگر فرد تازه کاری وارد فروشگاه لوازم باغبانی شود و یا حتی از کنار یک گلفروشی بزرگ رد شود، بشدت تحت تاثیر ادوات و لوازم باغبانی بسیار زیادی که وجود دارد می‌شود. در بازار صدها نوع گلدان، بیلچه باغبانی، شن‌کش، آبپاش و … وجود دارد. معمولا همه این وسایل برای کار باغبانی مفید هستند، ولی فقط تعداد معدودی از آنها ضروری می‌باشند. اما نباید شما تحت تاثیر این تنوع لوزام باغبانی قرار بگیرید. معمولا افراد تازه کار تحت تاثیر شور و اشتیاق اولیه برای شروع کار قرار می‌گیرند و لوازمی گرانبها خرید می‌کنند که بیشتر جنبه زینتی دارند. دقت نمایید تا این اتفاق برای شما پیش نیاید. 

شما می‌توانید مجموعه‌ گیاهان آپارتمانی خود را با تعدادی گلدان و بدون تهیه لوازم خاص فراهم کنید. با این وجود اگر لوازمی که در زیر به آنها اشاره می‌شود را تهیه نمایید برای هر اتفاق و پیش‌آمدی آمادگی کامل دارید. تمامی این لوازم در فروشگاه‌های لوازم باغبانی موجود بوده و شما با هزینه‌ای اندک می‌توانید آنها را تهیه نمایید. توجه نمایید که هیچ دلیلی وجود ندارد که در صورت تهیه نکردن هر یک از این اقلام ذکر شده نتوانید کار خود را انجام دهید.

در صورت لزوم میتوانید از یک چنگال آشپزخانه به عنوان شخم زننده خاک گلدان و از یک پارچ یا قوری برای آبیاری گیاهان خود استفاده نمایید؛ ولی ابزار باغبانی به دلیل طراحی تخصصی، برای منظور خاصی طراحی شده و نسبت به وسایل خانگی بهتر هستند. ابزار آشپزخانه برای کوتاه مدت خوب هستند اما در طولانی مدت لوازم باغبانی مفیدتر بوده و بهتر به شما برای انجام کارها کمک کرده و کارها را آسانتر میکنند.

۶ مورد از لوازم باغبانی مهم:

۱- بیلچه:

اولین جزء از لوازم باغبانی بیلچه می‌باشد. با توجه به اینکه اکثر گیاهان خانگی در گلدانهایی کوچک نگهداری می‌شوند، مناسبترین بیلچه‌ها انواعی هستند که قطر تیغه آنها نهایتا ۷ – ۸ سانتی‌متر باشد. این نوع از بیلچه‎‌ها ارزانتر هستند و در اکثر فروشگاه‌های باغبانی موجود میباشد.

۲- اسپری آبپاش:

این نوع از آبپاشها در اندازه و اشکال مختلف وجود دارند و برای مرطوب کردن سطح برگ گیاهان از آنها استفاده می‌شود. شما می‌توانید از کوچکترین سایر آنها برای آبیاری گیاهان خانگی خود استفاده نمایید. 

 

۳- نخ سبک:

داشتن گلوله‌ای از نخ سبک که به وسیله آن گیاهان بالارونده و همچنین گیاهانی که در مسیر مشخصی رشد نمی‌کنند و نیاز است تا جهت دلخواهی به آنها داده شود بسیار ضروری است.

۴- آبپاش آبیاری:

آبپاشها در اندازه و اشکال مختلفی وجود دارند، ولی بهترین نوع آبپاشها، نوعی است که یک لوله باریک و بلند دارد. از این نوع از آبپاشها برای آبیاری گیاهان استفاده می‌شود که نباید برگهایشان خیس شوند.

آبپاش الفباغ

۵- چاقو:

یک چاقوی تیز جزو ضروری لوازم باغبانی بوده و بسیاری از کارها توسط آن انجام می‌شود. یک چاقوی کوچک و جیبی براحتی می‌توانید برای انواع کار باغبانی مورد استفاده قرار گیرد و کارهای زیادی انجام دهد.

چاقوی باغبانی الفباغچاقوی باغبانی الفباغ

 

۶- گلدان:

مورد دیگر که در لوازم باغبانی باید به آن اشاره کرد گلدان است. گلدانها برای کاشت گیاهان در منزل در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند که در انواع سفالی بدون لعاب، گلدانهای لعابدار که بیشتر جنبه تزیینی دارند، گلدانهای پلاستیکی و … می‌باشند. دقت نمایید تمام گلدانها برای زهکشی گیاه، یک یا چند سوراخ در انتهای خود داشته باشند.

گلدان الفباغ

 

برخی لوازم باغبانی دیگر که میتوانید تهیه کنید:

مواردی که در زیر به آنها اشاره می‌شود جزو ضروریات نیستند، اما داشتن آنها می‌توانند به آسان کردن کارهای شما کمک کنند.

  • دماسنج: دماسنج‌ها برای گیاهان در داخل آپارتمان ضروری نیستند، اما بسیار مفیدند. شما می‌توانید دمای محیطی که گیاه در آن قرار گرفته را اندازه‌گیری کرده تا دمای محیط را بتوانید تنظیم نمایید.
  • چنگک یا کولتیواتور: در واقع همان شن‌کش کوچک است که برای خراش دادن سطح خاک و مخلوط نمودن کود با خاک بکار میرود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید